Kočičí dráp

má antivirové vlastnosti a používá se jako přírodní lék na herpes. Bylina působí protizánětlivě (antibakteriálně) a proti plísním. Doporučuje se při žaludečních vředech i u syndromu dráždivého tračníku. Užívá se ve formě čaje.

Jde o oranžově kvetoucí rostlinu s dlouhými listy, která roste v tropickém lese amazonské džungle, kde se jí daří i ve výšce 800 metrů nad mořem. Rostlina má i další názvy, jako je uňa de gato, řemdihák plstnatý, vilkakora či unkárie. Nejznámější bývá u nás právě jako kočičí dráp. Rostlina má silnou hnědou zdřevnatělou lodyhu, která dosahuje výšky až 30 metrů a oplétá se okolo jiných rostlin díky svým trnům. A právě kvůli těmto "drápkům" vznikl tento netradiční název - kočičí dráp.

Bladodárný a léčivý vliv byliny aneb s čím vám pomůže?

Kočičí dráp má antioxidační, protizánětlivé, antivirové i antibakteriální účinky. Potlačuje růst a rozvoj rakovinových buněk, podporuje obranyschopnost, působí velmi pozitivně na celý centrální nervový systém, snižuje krevní tlak, chrání sliznice trávicího traktu a účinně pomáhá při žaludečních vředech, napomáhá ke zdárné obnově střevní mikroflóry po užívání antibiotik, působí pozitivně i při problému s akné, plísní, efektivně pomůže při pásovém oparu.

Přínosné uplatnění má i u cukrovky, neboť podporuje klasickou léčbu. Bylina je doporučována taktéž kuřákům, neboť podporuje odstranění karcinogenních látek, které jsou obsažené v cigaretovém kouři. Bylina je vhodná při chronickém únavovém syndromu. Pomůže i s léčbou lupénky, zánětem pokožky či alergické reakci.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky