Jak nám slouží k prevenci a ke zdraví bylinky?

Echinacea - slouží jako prevence v obdobích zvýšeného výskytu chřipkových nákaz v studených a vlhkých ročních obdobích. Má značnou antibiotickou aktivitu, a to nejen proti bakteriím, ale také proti některým virům.

Zázvor - 25g čerstvého zázvorového kořene najemno. Zalít 2 dl vařící vody. Nevařit! Přecedit přes jemné sítko do větší nádoby a doplnit vroucí vodou do 4-5 dl. Horký nechat odstát. Nepřipravovat koncentrovanější, velmi silně pálivý, mohl by podráždit žaludek, játra. Užívat maximálně 2-krát denně. Zázvorový čaj se doporučuje i při těhotenských nevolnostech. Je však připravit na to, že má pikantní chuť.

Jitrocelový sirup tlumí suchý, dráždivý kašel.

Břečťanový sirup podporuje vykašlávání.

Lipový čaj - poslouží na vypocení při teplotě.

Šalvěj - silný odvar na kloktání při zánětech hrdla, angíně.

Bazalka - do vaření i jako čaj proti kašli.

Šípkový čaj - jako prevence nebo i během léčby.

Bez černý - čaj a sirup, pomáhají při horších stavech, teplotě.

Čaj z jablečných slupek: dobře působí při vykašlávání.

Čajová směs při nachlazení: 30g heřmánku, 30 g lipového květu a 20 g tymiánu smícháme a jednu polévkovou lžičku bylinek zalijeme 1/4 litru horké vody. Necháme 10 minut vyluhovat, pak se může osladit - ideálně medem a pije se teplý.

Rakytník - tak to je bohatý zdroj na vitamin C, protože obsahuje více než desetinásobek vitaminu C jako má pomeranč, organické kyseliny a stopové prvky a výrazně posiluje imunitní systém. Přípravky z něho se používají především jako účinná prevence proti chřipkovým onemocněním, jako doplněk léčby při problémech se žaludkem, a při léčení očních problémů.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky